Informacje duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dziś - trzecia niedziela Wielkanocy, a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny, który przeżywać będziemy pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Przypomina nam ona, by zwrócić uwagę na Biblię, czyli Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas tu obecnych. W ramach tego tygodnia 20 kwietnia w naszym Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej tak jak w poprzednim roku będzie odczytywane od godz. 9.00 do godz. 19.00 Pismo Święte Nowego Testamentu. Czytanie poprzedzone będzie wykładem o życiu i  działalności św. Pawła o godz. 8.30. Serdecznie zapraszamy w tym dniu do odwiedzenia Sanktuarium oraz stron internetowych organizatorów tego wydarzenia a więc Parafii, Urzędu Miasta i  Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie odbędzie się transmisja.

2. Dzisiaj po mszy św. o godz. 12.00 spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

3. Komunikat Biskupa Mariana. W ramach przygotowań do XXXI Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 r., będziemy gościć w naszej diecezji symbole tego wydarzenia - Krzyż Roku Świętego i Ikonę Matki Bożej „Salus Populi Romani". Polecam wydarzenie peregrynacji Waszym modlitwom, ufając, że stanie się ono dla Was czasem łaski, który zaowocuje osobistym nawróceniem i  odnową naszych wspólnot parafialnych. Niech Maryja, Matka Odkupiciela, wspiera Was swą opieką, wypraszając podczas peregrynacji obfitość Bożych darów. Z darem pasterskiego błogosławieństwa i modlitwy Wasz Biskup Marian Rojek.

II. W tym tygodniu:

1. W czwartek - uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i św. Stanisława, biskupa i męczennika. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji misjonarzy, dla których św. Wojciech jest wzorem. W sobotę - święto św. Marka, Ewangelisty.

2. Po mszy świętej wieczornej w czwartek ks. Rafał zaprasza na spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii Św.

III. Przyszła niedziela

1. Za tydzień - czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce - Tydzień Modlitw o Powołania. Wysłuchamy listu rektora naszego Seminarium.

2. Ponadto przyszła niedziela jako ostatnia niedziela kwietnia będzie ogólnopolskim dniem modlitw za kierowców z inicjatywy polskiego oddziału Stowarzyszenia na rzecz Misyjnych Środków Transportu, w  skrócie: MIVA Polska.

3. 26 kwietnia Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na XII Ekologiczny Kiermasz Rozmaitości. W ramach kiermaszu odbędzie się konkurs piosenki ekologicznej, występy przedszkolaków, będzie też można zakupić krzewy, drzewka, iglaki i kwiaty. Kiermasz odbędzie się od 8.00 -17.00 na Rynku Miasta.

III. Inne

1. Zachęcamy do lektury tygodnika Niedziela.

2. 1 Maja Ruch Światło Życie organizuje Wyprawę Otwartych Oczu. Zapisy u ks. Grzegorza.

3. Ofiary na Sanktuarium: bezimienna 100 zł, z Kościuszki 1 - 100 zł. Bóg zapłać.

4. Msza św. w 30 dzień po śmierci: + Barbara Kięczkowska poniedziałek godz. 6.30;