Trzecia niedziela zwykła 25.01.2015

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dziś - trzecia niedziela w ciągu roku, zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i Światowy Dzień Chorych na Trąd. Kończy się Tydzień Ekumeniczny, ale nie kończy się nasza troska o jedność wyznawców Chrystusa. W dalszym ciągu musimy pogłębiać swoją wiarę, modlić się o jedność i pełnić czyny chrześcijańskiego miłosierdzia również w odniesieniu do braci odłączonych. Trędowatym starajmy się pomagać przez modlitwę i ofiary składane na cele misyjne Kościoła.

II. W tym tygodniu:

1.W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 26 I - święci Tymoteusz i Tytus, biskupi, uczniowie i pomocnicy św. Pawła Apostoła, do których skierował on listy zwane „pasterskimi" ;

• 27 I - bł. Jerzy Matulewicz, biskup, z pochodzenia Litwin, który żył na przełomie XIX i XX wieku, odnowił Zgromadzenie Księży Marianów i założył dwa zgromadzenia żeńskie;

• 28 I - św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła, dominikanin, który żył w XIII wieku i dał mocne podstawy pod rozwój filozofii chrześcijańskiej i teologii;

• 31 I - św. Jan Bosko, prezbiter, z pochodzenia Włoch, który żył w XIX wieku i poświęcił wszystkie swoje siły sprawie wychowania młodzieży. W tym celu założył dwa zgromadzenia zakonne.

2. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom za dar czterech pieknych świec do ołtarza.

3. We wtorek będą rozdawane dary caritas. Osoby zainteresowane powinny posiadać zaświadczenie z mopsu.

4. 29 stycznia (czwartek) o godz. 18.00 w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lub. odbędzie się pierwsze spotkanie Kursu Alfa. Kurs ALFA to otwarta dla każdego szansa poznania lub pogłębienia wiary chrześcijańskiej. Jest to miejsce, gdzie można dzielić się swoimi przemyśleniami i odkrywać sens życia. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

IV. Inne:

1. Jest do nabycia tygodnik katolicki Niedziela.

3. Serdecznie dziekujemy wszystkim mieszkńcom naszej parafii, z którymi spotkaliśmy się w czasie wizyty duszpasterskiej za otwarte domy, życzliwe przyjęcie i wspólną modlitwę. Jeśli jakaś rodzina nie mogła się spotkać z kapłanem a chce to uczynić to prosimy aby zgłosić się do zakrystii. Odwiedzimy te rodziny w poniedziałek od godz. 15.00.

4. Msza św w 30 dzień po śmierci w tym tygodniu: w poniedziałek godz. 7.00 + Janina Umińska; wtorek godz. 6.30 + Bolesław Semczyszyn; w sobotę godz. 7.00 + Tadeusz Adamowicz;

5. Zmarli w tym tygodniu: + Rozalia Piróg z Tomaszowa i + Stanisława Kowalska z Tomaszowa.