Informacje duszpasterskie na XIII niedzielę zwykłą 28.06.2015

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dzisiaj będziemy witać o godz. 14.00 na rynku miasta relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki – Kapelana Solidarności, zaś w Sanktuarium na Mszy św. o godz. 15.00 poprzedzonej montażem słowno – muzycznym. Relikwie zostaną w naszym kościele do 5 lipca (niedziela) i o godz. 12.00 będzie pożegnanie. Zapraszamy na modlitewne nawiedzenie.

2. Droga krzyżowa na Kalwarii w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

II. W tym tygodniu:

1. W poniedziałek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w naszym Sanktuarium porządek mszy świętych niedzielny oprócz godziny 12.00 tej mszy św. nie będzie. W Wieprzowie o 15.30, a w Majdanie Górnym o 18.00. Ofiary składane na tace przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. W piątek spowiedź w Sanktuarium od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.00. W Wieprzowie o godz. 15.30, zaś w Majdanie Górnym o godz. 18.00. Msza św. wotywna zbiorowa o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.30. W piątek cały dzień kancelaria będzie nieczynna. Pierwsza sobota miesiąca – msza święta wotywna o Matce Bożej o godz.7.30. W niedziele zmiana tajemnic różańcowych po mszy o godz.10.30.

3.W miesiącach lipcu i sierpniu zawieszone są nauki przedmałżeńskie prowadzone przez księdza.

4. 2 lipca Uroczystości odpustowe w sanktuarium MB Krasnobrodzkiej połączone z jubileuszem 50 – lecia koronacji Obrazu MB Krasnobrodzkiej. 1 lipca wyruszy pielgrzymka z naszego Sanktuarium do Krasnobrodu o godz. 14.00. Program uroczystości wywieszony jest w gablocie.

5. Rozpoczęły się wakacje, okres wyjazdów i odpoczynku. Nie zapominajmy w tym czasie
o Panu Bogu.

6. Zapraszamy na Spotkanie młodzieży Exodus Młodych 1-4 lipca 2015 do Zamościa. Szczegóły na plakacie.

6. Stosownie do potrzeb pastoralnych diecezji dn. 27.06.2015 r. Ksiądz Biskup Marian Rojek zwolnił dotychczasowego wikariusza naszej parafii ks. Rafała Mudę z tej funkcji i skierował na studia doktoranckie do Rzymu. Za trzy lata posługi ks. Rafała wyrażamy serdeczne Bóg zapłać i polecamy go w modlitwach wypraszając Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask w podejmowanych przez niego studiach i pracy duszpasterskiej.

Do pracy w naszej parafii został skierowany ks. dr Krzysztof Giera, który zakończył studia w Toruniu, a pochodzi z parafii MB Królowej Polski w Zamościu. Ks. Krzysztofa zawierzamy wstawiennictwu i opiece Matki Bożej Szkaplerznej i życzymy tego co najlepsze.

III. W przyszłą niedzielę:

1. Taca na seminarium Duchowne naszej Diecezji. Bóg zapłać.

IV. Inne

1. Zachęcamy do lektury tygodnika Niedziela.

2. Ofiary na kościół: Bezimiennie 200 zł. Bóg zapłać.

3. Msza św. w 30 dzień po śmierci: w sobotę + Czesław Woś o godz. 6.30.