Ogłoszenia

XVII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                      26  lipca 2015

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dziś - siedemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem ze względu na przypadające dziś wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny - dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Pamietajmy o nich w naszych modlitwach i dziękujmy Bogu za ich wiarę, nasze wychowanie i nieustanną troskę o nas.

2. Dzisiaj również o godzinie 18.00 w naszym Sanktuarium koncert w wykonaniu chóru ALE CANTARE z Płoskiego.

3. Po każdej Mszy św. z racji wczorajszego wspomnienia św. Krzysztofa poświęcenie pojazdów.

II. W tym tygodniu:

1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.30. Zachęcamy parafian i gości do uczczenia Matki Bożej, a także do modlitwy za poległych w obronie naszej Ojczyzny z okazji przypadającej w tę sobotę 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

III. W przyszłą niedzielę:

1. Przed nami sierpień, miesiąc pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, a zarazem miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Biskupi polscy apelują do nas i do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w naszej Ojczyźnie, abyśmy przeżyli go w trzeźwości. W związku z tym zachęcamy parafian i gości do podejmowania zobowiązań abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy okres czasu, a nawet aż do końca życia.

2. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca sierpnia. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 10.30.

3. W najbliższą niedzielę o godz. 7.00 Mszą św. w naszym Sanktuarium rozpocznie się XXXIII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisów dokonać można w kancelarii parafialnej lub w dniu wyjścia pielgrzymki w sekretariacie pielgrzymkowym, który zlokalizowany będzie obok sanktuarium. Szczegółowe informacje na temat pielgrzymki w gablocie ogłoszeń. Serdecznie zapraszamy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 29 VII - św. Marta, siostra Łazarza i Marii, znana z Ewangelii, patronka gospodyń domowych ihotelarzy;
  • 31 VII - św. Ignacy z Loyoli, prezbiter, założyciel zakonu jezuitów;
  • 1 VIII - św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, założyciel Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, nazywanego też Zgromadzeniem Redemptorystów

IV. Inne

1. Trwają zapisy na XXXIII Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisać można się w kancelarii parafialnej lub w dniu wyjścia pielgrzymki. Młodzież do 15 roku życia może wędrować tylko pod opieką dorosłych. Do 18 roku życia za pisemna zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. Koszt pielgrzymki 100 zł.

2. Spotkanie organizacyjne wyjeżdzających na pielgrzymke do Mediugorie w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.

3. Dnia 1 sierpnia 2015 roku w naszym mieście na placu przy byłym Sejmiku Powiatowym ul. Lwowska 53 odbędą się uroczystości organizowane z okazji 71 rocznicy wybuchu powstania Warszawskiego. Początek uroczystości o godzinie 17.00.

4. Zachęcamy do lektury katolickiego Tygodnika Niedziela.

5. Zmarli w tym tygodniu: + Edward Puźniak

Wieczny odpoczynek...