XXIV Niedziela Zwykła 2014-09-14

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dziś Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Niech będzie to dzień szczególnego podkreślenia, że krzyż w naszym życiu zajmuje nadal szczególne miejsce. Otoczmy troską również przydrożne krzyż.
2. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Kalwarii po Mszy św. o godz. 9:00.
3. W Krasnobrodzie dożynki diecezjalne. A w Szarowli odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Św.
4. Poświęcenie plecaków dla dzieci po Mszy św. o godz. 12.00.
5. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na prace remontowo konserwatorskie prowadzone przy naszym sanktuarium.

II. W tym tygodniu:.
1. We wtorek wspomnienie Świętych Męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa.
2. W czwartek święto św. Stanisława Kostki - Patrona Polski oraz szczególnie dzieci i młodzieży. W tym też dniu rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
3. W piątek o godz. 17:00 sprawowana będzie Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie.
4. W piątek spotkanie katechetyczne rozpocznie się mszą o godz 14.00.
5. W dniach 19-21 września 2014r., w naszym mieście odbędą się uroczyste obchody 75 rocznicy Bitew pod Tomaszowem Lubelskim w 1939r., wraz z VII rekonstrukcją historyczną. W sobotę 20 września Msza św., za poległych Obrońców Ojczyzny pod przewodnictwem ks. bpa Mariusza Leszczyńskiego o godz 14.30 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w niedzielę 21 września Msza św., polowa o godz., 11.00 na łąkach stadniny koni w Dąbrowie Tomaszowskiej. Cały program uroczystości znajduje się na plakatach przed kościołem.

III. W najbliższą niedzielę
1. 48 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu puszka na katolickie radio Zamość.
2. W najbliższą niedzielę mszą świętą o 17.00 rozpocznie się spotkanie po pielgrzymkowe. Zapraszamy.

IV. Inne:
1. Msza Święta w 30. dzień śmierci: za śp. Władysław Hałasa z Tomaszowa Lub., poniedziałek godz. 6.30; Julian Krzeszowski z Wieprzowa - wtorek godz 6.30;
2. Ofiary na kościół bezimienna 2 razy po 50 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
3. Trwają nadal zapisy chętnych, którzy pragnęliby zostać ministrantami i służyć przy ołtarzu u ks. Darka. Zbiórki ministranckie w każdą sobotę o godz. 10.00 w salce na plebanii.
4. Rodzice dzieci klas trzecich, które w tym roku przystąpią do pierwszej Komunii Św., proszeni są by zgłosić się do kancelarii parafialnej lub bezpośrednio do ks. katechety. Pierwsza Komunia dla dzieci klas trzecich 10 maja o godz. 12.00
5. Osoby, które chciałyby przyjąć Sakrament Bierzmowania prosimy, aby zapisywały się w kancelarii parafialnej do końca września.
6. Jest do nabycia tygodnik Niedziela.
7. Modlitwa za Ojczyznę.