TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 14 GRUDNIA 2014

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dziś przypada trzecia niedziela Adwentu, zwana niedzielą gaudete - „Radujcie się" od pierwszych słów antyfony na wejście dzisiejszej Mszy Świętej, umieszczonej w mszale. W tę niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, przypominające nam o obowiązku ustawicznej modlitwy i troski o rodzinę własną i naszych bliźnich.

2. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszej parafii, będą trwały do środy włącznie poprowadzi je ks. Krzysztof Czerwionka.

Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w tych ćwiczeniach duchownych, które odnowią naszą relację z Bogiem i przygotują nas do świąt Bożego Narodzenia.

3. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na prace remontowe naszego Sanktuarium. Sedeczne Bóg Zapłać.

4. Msze świętę, które były zamówione w rekolekcje: poniedziałek 15 grudnia i wtorek 16 grudnia na godz. 12.30 będą sprawowane w te same dni o godz. 15.00 prosimy o zgłoszenie się do zakrystii zamawiających.

II. W tym tygodniu:

1. Zapraszamy w dni powszednie Adwentu o godz. 6.30 na „roraty", czyli Mszę Świętą wotywną o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa.

2. Od wtorku 16 grudnia zapraszamy codziennie o godz. 16.30 na nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Narodzenia Pańskiego.

3. W środę o godz. 17.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie - na Mszę Świętą wieczorną.

III. W przyszłą niedzielę

1 Za tydzień w niedziele ofiary składane na tacę przeznaczone bedą na Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji.

2. Burmistrz Miasta wraz z innymi instytucjami zaprasza na "Spotkanie Opłatkowe na Rynku" - 21 grudnia godz. 15.00.

3. Społeczny Komitet Mieszkaców Miasta Tomaszów Lub. Organizuje akcję pomocy dla dotknietych wojną mieszkańców Ukrainy wiecej informacji na plakacie w gablocie.

4. Stowarzyszenie Odra - Niemen organizuje pomoc "Rodacy Bohaterom paczka dla Polskiego Kombatanta na kresach" wiecej informacji w gablocie.

IV. Inne:

1. Jest do nabycia tygodnik Niedziela, kalendarze Radia Zamość oraz świece wigilijne caritas, które zapalimy podczas kolacji wigilijnej na naszych stołach. Dochód ze sprzedarzy świec przekazywany jest na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom. Oby w kazym katolickim domu zapaliło się to wyjątkowe świetło nadziei.

2. Ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium z racji przyjęcia opłataka: Ul Armii Krajowej - 475zł; Kościelna 270 zł; Andersa 12 - 260zł; Starocerkiewna - 130 zł; Świętojurska - 170 zł; Gałczyńskiego - 160 zł; Starozamojska - 340 zł; Rymarska - 140 zł; Rogóziańska 7 - 150 zł; Andersa 4 - 130 zł; Rogózieńska domy prywatne - 550 zł; Głowackiego bloki C - 400 zł; 29-Listopada - 1500 zł; Grota Roweckiego - 320 zł, Andersa blok 10,8,6 - 410 zł; Dąbrowa Tomaszowska - 900 zł; Sikorskiego - 280 zł; Polna - 435 zł; Kopernika - 645 zł; Sabaudia - 600 zł; Szymanowskiego - 62zł; traugutta 10/19 - 530zł. Bóg zapłać.

3. Msza św. w 30 dzień po śmierci: + Jan Frykowski wtorek godz.7.00; Czesława Kudełka czwartek godz. 7.00;

4. W tym tygodniu zmarli: +Gęborys Krzysztof - Konówka. Wieczny odpoczynek.