DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 października 2014

W dzisiejszą niedzielę:

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest poświęcona sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i  misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i  narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na tacę przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Kalwarii po Mszy o godz. 9.00.

3. Dzisiaj rocznica męczeńskiej śmierci bł. Jerzego Popiełuszki, o godz.10.30 msza św. w intencji Solidarności a pół godziny wcześniej montaż słowno - muzyczny. Zapraszamy.

4. Dzisiaj po Mszach św. liczenie wiernych.

W tym tygodniu:

1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i  narzędzie Bożych zwycięstw. Codziennie w naszym kościele o  godzinie 17.00 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a pół godziny wcześniej celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich Parafian zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

2. Tomaszowskie Towarzystwo Regionalne informuje, że ukazał się kolejny numer „Rocznika Tomaszowskiego" zawierający artykuły z historii naszego miasta min.: „Obecność cudownego obrazu Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim" - ks. Zygmunta Jagiełły. Roczniki można nabyć w Tomaszowskim Towarzystwie Regionalny.

3. Tomaszowski Dom Kultury zaprasza na koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora 19.10.2014 o godz.14.00 w TDK.

4. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy i pamięci o naszych bliskich zmarłych. Prosimy o porządkowanie cmentarzy i grobów. Modlitwa za zmarłych jest wyrazem naszej miłości do tych, których Pan powołał z tego świata, a zarazem nasz chrześcijański obowiązek, by pomagać tym, którzy muszą jeszcze przejść oczyszczenie. Włączamy się też w tę formę modlitwy przez różaniec wspominkowy. Kartki wspominkowe wyłożone są na stolikach przy bocznych ołtarzach. Na kartkach są wydrukowane daty na kolejne dni. Kartki wrzucamy tradycyjnie do wystawionych skrzynek. Polecamy naszym parafianom oraz tym, którzy modlą się w naszym kościele tę piękną modlitwę.

5. 21 X - Błogosławiony Jakub Strzemię (1340-1409), franciszkanin, biskup, gorliwy misjonarz Kresów Wschodnich;

6. 22 X - św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, którego nie trzeba specjalnie przypominać, szanowany i kochany przez cały Kościół i świat, świadek i nauczyciel bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.

W przyszłą niedzielę

1. Za tydzień będziemy obchodzić uroczystość poświęcenia naszego Kościoła.

2. Za tydzień zmiana czasu z letniego na zimowy.

Inne:

1. Jest do nabycia tygodnik Niedziela.

2. Ofiary na Kościół: bezimiennie 300 i 100 zł Bóg zapłać.

3. Msza św. w 30 dzień po śmierci: Lila Kościelska poniedziałek godz. 6.30; Jadwiga Kawalec sobota 6.30.

4. Zmarli w tym tygodniu: Walentyna Strup z Rogóźna, Józef Bucior z  Tomaszowa i Bolesław Przybyła z Tomaszowa. Wieczny odpoczynek.