Niedziela Palmowa 29.03.2015

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dziś - Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień i przypominająca mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Ulicami naszego miasta przejdzie procesja palmowa od kościoła Św. Ojca Pio do naszego Sanktuarium. Procesja rozpocznie się o godz. 14.00 poświeceniem palm przy kościele Ojca Pio a zakończy się mszą św. W naszym Sanktuarium o godz. 15.00. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Natomiast wieczorem o godz.19.30 przy naszym zostanie wystawione misterium Męki Pańskiej przygotowane wraz z Tomaszowskim Domem Kultury.

II. W tym tygodniu:

1. W Wielką Środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17.00, a po niej Msza Święta.

2. W Wielki Czwartek - dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa - o  godz. 10.00 w katedrze Zamojskiej zostanie odprawiona Msza Święta Krzyżma świętego i odnowienie przyrzeczeń kapłańskich. Natomiast wieczorem Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej o godz 17.00 rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne. Tego dnia przyjmiemy Komunię św., pod dwiema postaciami. Po Mszy Świętej - przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Spowiedź w Wielki Czwartek tylko rano od. 6.30 do 8.00.

3. Wielki Piątek - dzień męki i śmierci krzyżowej naszego Pana Jezusa Chrystusa. Kościół w tym dniu nie celebruje Mszy świętej. Obowiązuje post ścisły. Adoracja w Kapicy adoracji przez cały dzień. Liturgię rozpoczniemy Drogą krzyżową o godz. 16.00 na Kalwarii, o ile pozwolą na to warunki atmosferyczne, a po niej Nabożeństwo Męki Pańskiej w kościele o godz. 17.00. Po Liturgii całonocna adoracja według ustalonego porządku:

Godz. 20.00-21.00 - Mieszkańcy ul. Lwowskiej, Rynku, Kościelnej, Głowackiego, Kilińskiego, Szczepankiewicza, Staszica, Sobieskiego, Brackiej, Mydlarskiej;

Godz. 21.00-22.00 - Mieszkańcy ul. Świętojurskiej, Starocerkiewnej, Starozamojskiej, Stawiska, Rymarskiej, Rynku Solnego, Orzeszkowej i Gałczyńskiego;

Godz. 22.00-23.00 - Mieszkańcy ul. Piłsudskiego, Andersa i Traugutta;

Godz. 23.00-24.00 - Mieszkańcy ul. Wasilewskiego, Sikorskiego, Polnej, Piskora i Rogózieńskiej;

Godz. 24.00-1.00 - Mieszkańcy ul. 29 Listopada, Chopina i Majdańskiej oraz Majdanu Górnego, Chorążanki i Polesia;

Godz. 1.00-2.00 - Mieszkańcy Wieprzowa Tarnawackiego i Ordynackiego, Wieprzowego Jeziora;

Godz. 2.00-3.00 - Mieszkańcy Górna, Sabaudii Cegielni i Sabaudii;

Godz. 3.00-4.00 - Mieszkańcy Dąbrowy Tarnawackiej i Tomaszowskiej oraz ul. Folwarcznej, Łaszczowieckiej i Ofiar Bełżca;

Godz. 4.00-5.00 Mieszkańcy ul. Zamojskiej, Armii Krajowej, Zarzecza, Reja, Szymanowskiego, Długosza, Witosa i Legionów;

Godz. 5.00 - 6.00 - Mieszkańcy ul. Królewskiej, Kopernika, Wyszyńskiego, Skargi;

Za pobożny udział w adoracji Krzyża i ucałowanie go podczas uroczystych obrzędów można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej - przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego.

4. Droga krzyżowa w Majdanie Górnym o godz. 17.00 a bezpośrednio po niej Liturgia Męki Pańskiej. Spowiedź w Wielki Piątek rano od godz. 6.30 do 10.00. Ciemna Jutrznia o godz. 8.00. Od Wielkiego Piątku rozpocznie się Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Ofiary składane w Wielki Piątek przy adoracji krzyża, przeznaczone będą na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej.

5. Wielka Sobota - czas ciszy w Kościele. Trwa adoracja przy Grobie Pana Jezusa, ale już przez osoby przynoszące pokarmy do poświęcenia. Poświęcenie pokarmów od godz. 7.00 do 12.00 w  odstępach co godzinę. Poświęcenie pokarmów w kościołach filialnych oraz przy krzyżach i kapliczkach w Wieprzowie, Majdanie Górnym, Chorążance, przy ul. Chopina, Dąbrowie Tarnawackiej i  Tomaszowskiej od godz. 9.30. prosimy o wysłanie pojazdów po księży na godz. 9.15.

Ciemna Jutrznia o godz. 8.00. Spowiedź w Wielką Sobotę do godz. 12.00. Prosimy Straże Pożarne o adorację przy Grobie Pana Jezusa w Wielką Sobotę.

6. Wigilia Paschalna - rozpocznie się obrzędem poświęcenia ognia o godz. 20.00 w Sanktuarium (w Majdanie Górnym o 18.00). Na Wigilię Paschalną prosimy o zabranie ze sobą świec. Mogą to być także Paschaliki Caritas.

7. Procesja rezurekcyjna ­- w Majdanie Górnym bezpośrednio po Liturgii w Sobotę, w Sanktuarium o godz. 6.00. Serdecznie zapraszamy naszych wiernych do uczestnictwa w procesji rezurekcyjnej. Prosimy również o przygotowanie orszaku procesyjnego.

8. Poniedziałek Wielkanocny - drugi dzień Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek Mszy św. niedzielny. Taca w  Poniedziałek Wielkanocny na potrzeby KUL-u.

9. Stowarzyszenie Klub Abstynenta "Promyk" zaprasza na dzień otwartych drzwi 30 marca 2015 r., ul Rynek 3.

IV. Inne:

1. Jest do nabycia tygodnik katolicki Niedziela.

2. Prosimy rodziców dzieci, które przyjmą w święta sakrament Chrztu by zgłosili sie do kancelarii parafialnej w Wielki poniedziałek lub wtorek od 15 do 16.00.

3. Nasza Parafia organizuje Pielgrzymkę do Mediugorie w dniach od 10 - 17 sierpnia 2015 r. Szczegóły w gablocie ogłoszeń. Zapraszamy.

4. Ofiary na kwiaty do grobu: Pani Falak 50 zł, z ul Polnej 30 zł, Kółko Różańcowe MB Nieustającej Pomocy z Dabrowy Tomaszowskiej120 zł. KŻR z Góry Karmel 100 zł.

5. Zmarli w tym tygodniu + Aniela Gałaszkiewicz z Tomaszowa. Wieczny odpoczynek.