Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół uroczystość tę obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Przypomnijmy, że Akcja Katolicka jest publicznym stowarzyszeniem wiernych, a jej zasadniczym celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem dla jej członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.

3. Zapraszamy na Drogę Krzyżową po mszy o godz. 9.00.

4. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczone są na pomoc Kościołowi w potrzebie.

5. Dziasiaj spotkanie rodziców i dzieci, które przystąpią do pierwszej Komunii św. Po mszy o godz. 12.00.

6. Możemy zauważyć nowe obicia w naszych kościelnych ławkach. Zostały zakupione nowe materiały, obicia z gabką, które ładnie kompomują się do wystroju naszego Sanktuarium. Z tej racji serdecznie dziekujemy panom za wykonanie tej pracy, która posłuży wszystkim na kolejne lata. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie spłacimy należność za wykonaną pracę.

II. W tym tygodniu:

1. Trwa miesiąc listopad polecamy w modlitwie wypomionkowej naszych bliskich zmarłych - różaniec wypominkowy codziennie o godz. 16.20.

III. W przyszłą niedzielę

1. Przyszała niedziela to pierwsza niedziela Adwentu - radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.

2. Do naszej parafii jak co roku przyjedzie św. Mikołaj 6 grudnia o godz. 10.00 w domu pielgrzyma. Z tej racji bardzo serdecznie prosimy osoby z wielkimi sercami do wsparcia tego pieknego dzieła pomocy dzieciom z ubogich rodzin. Zbiórkę do puszek przeprowadzi w przyszłą niedzielę przed kościołem Akcja Katolicka, która jest inicjatorem tego dzieła. Można też dostarczać gotowe produkty tj., słodycze, ciastaka i inne, które nie zepsują się przez tydzień. Rodzice, którzy chcieliby, by ich dziecko dostało paczkę od Św. Mikołaja mogą dostarczyć gotowe paczki - podpisane - w dzień rozdania do godz. 10.00. bardzo serdecznie dziekujemy.

IV. Inne:

1. Jest do nabycia tygodnik Niedziela, świece wigilijne oraz kalendarze Radia Zamość w cenie 5 zł.

2. Ofiary na kościół Bóg zapłać.

3. Msza św. w 30 dzień po śmierci: w czwartek +Bolesław Przybyła, godz. 6.30.

4. Zmarli w tym tygodniu: Czesława Kudełka z Wieprzowa, Florian Pyź z Rogóźna i Czesława Świderska z Tomaszowa. Wieczny odpoczynek.