Pierwsza niedziela WP 22.02.2015

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dziś - pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Ma ona charakter chrzcielny, pokutny i pasyjny. W okresie Wielkiego Postu katechumeni przygotowują się do przyjęcia sakramentu chrztu świętego. Natomiast my przez pokutę, uczestnictwo w Eucharystii, nabożeństwach pasyjnych i rekolekcjach przygotowujemy się do odnowienia obietnic chrztu świętego w Wigilię Paschalną. Charakter pasyjny tego okresu uwypuklają ostatnie dwa tygodnie Wielkiego Postu oraz nabożeństwa drogi krzyżowej i gorzkich żali, odprawiane od początku tego okresu.

II. W tym tygodniu:

1. W naszym Sanktuarium w okresie Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej bedzie w czwartki o godz. 16.00 dla dzieci, w piątki dla dorosłych o godz. 16.00 prowadzone przez grupy formacyjne, a o 18.00 dla młodzieży. Nabożeństwo Gożkich żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.30. Zachęcamy parafian do licznego udziału w tych nabożeństwach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

2. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka J. Piłsudskiego w Tomaszowie Lub. Informuje, że 28 lutego 2015 roku w godz. 10-12 organizuje dni otwarte szkoły. Dyrekcja szkoły chętne i zainteresowane dzieci oraz maluchy wraz z rodzicami. Więcej informacji w gablocie.

3. Dyrekcja i grono pedagogiczne ze Szkoły Podstawowej nr. 3 im doktora Janusza Petera zapraszaja przedszkolaków wraz z rodzicami na dni otwarte szkoły 21 lutego w godz.11-14 do budynku szkoły przy ulicy Matejki 5.

4. We wtorek będą wydawane dary caritas od godz. 8.00 - 10.00.

5. We wtorek bedzie równiez spotkanie przygotowujacych sie do przyjecia sakramentu bierzmowania o godz. 17.00 w sanktuarium.

II. W przyszłą niedzielę

1. Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. Tego dnia będziemy zbierać do puszek ofiary na ogólnopolski Fundusz Misyjny.

2. W dniu 1.03.2015 w ramach Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Tomaszowie Lubelskim odbęda sie uroczystości poświecone pamieci żołnierzy antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, którzy zdecydowali sie na nierówną walkę o suwerenność i niepodległość Polski. Program uroczystości wywieszony jest w gablocie.

3. Spotkanie rodziców i  dzieci przygotowujących się do I Komunii Świetej oraz wręczenie książeczek 08 marca o godz. 12.00.

4. W dniu 4 lipca 2015 r. na stadionie sportowym w Zamościu odbędą się rekolekcje o nazwie „Jezus na Wschodzie". Gościem tych rekolekcji będzie O. John Baptist Bashobora, znany charyzmatyk pochodzący z Ugandy, prawdziwy świadek Jezusa, który z mocą głosi Słowo Boże. Poprowadzi on dla nas konferencje, nabożeństwa oraz modlitwy o uwolnienie i uzdrowienie duszy i ciała. Sercem tego dnia będzie uroczysta Msza święta celebrowana pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka.

Chętni pragnący wziąć udział w tym wydarzeniu mogą nabyć bilet drogą elektroniczną, korzystając ze strony internetowej www.jezusnawschodzie.pl, oraz w Biurze Promocji i Reklamy Katolickiego Radia Zamość (ul. Zamojskiego 1, w godzinach od 8.00 do 15.00).

5. Zbiórka dla ministrantów w sobotę o godz. 9.00 ks. Darek zaprasza.

IV. Inne:

1. Jest do nabycia tygodnik katolicki Niedziela.

2. Msza św., w 30 dzień po śmierci w tym tygodniu w czwartek godz. 6.30 + Józef Tabaka:

3. Zmarli w tym tygodniu: Adolf Chołody z Wieprzowa. Wieczny odpoczynek.