DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 września 2014

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Rodziców i dzieci klas trzecich, które w tym roku przystąpią do pierwszej Komunii Św., będą mieli spotkanie dzisiaj po mszy św., godz. 12.00 w kościele, a za tydzień 5 października na mszy św o godz. 12.00 wręczenie dzieciom różańców.

2. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Kalwarii po Mszy św. o godz. 9:00.

3. W parafii św Ojca Pio uroczystość odpustowa o godz. 12.00. Mszy św., będzie przewodniczył ks prof. Mirosław Sitarz wykładowca KUL.

II. W tym tygodniu:.

• W poniedziałek święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. A w środę, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają.

• 30 IX – Święty Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński (wspomnienie obowiązkowe);

• 1 X – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich (wspomnienie obowiązkowe);

• 4 X – Święty Franciszek z  Asyżu (1182-1226), ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy (wspomnienie obowiązkowe);

• 5 X – Święta Faustyna Kowalska (1905-1938), dziewica, siostra ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; Błogosławiony Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego Miłosierdzia”, która wyszła z Polski (wspomnienie obowiązkowe).

• Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie – konferencję w Domu Pielgrzyma 2  października 2014 godz.18.00. Temat konferencji „Recepcja Bożego Miłosierdzia we współczesnym świecie”. Zapraszamy.

• W pierwszy piątek spowiedź w Sanktuarium rano od godz. 6.30, po południu od 16.00. Msza święta i spowiedź w Wieprzowie o godz. 15.30 zaś w Majdanie o godz. 18.00. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Msza św. zbiorowa wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 7.30

• Sobota jest pierwszą sobotą miesiąca z tej racji o godz. 730 będzie sprawowana Msza św. w intencjach zbiorowych ku czci Pani Tomaszowskiej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• W najbliższą środę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godzinie 16.30 Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o  studentach rozpoczynających rok akademicki.

• W sobotę o godz. 10.00 w naszym Sanktuarium odprawiona zostanie Msza św. jubilatów, którzy obchodzą 50-lecie zawarcia Małżeństwa.

III. W najbliższą niedzielę

1. Po Mszy św. o godz. 1030 adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych.

IV. Inne:

1. Msza Święta w 30. dzień śmierci: Śp. Jan Frykowski wtorek 30.09 godz. 6.30; Lucjan Łyciuk sobota 04.10 godz. 7.00.

2. Ofiary na kościół: Zofia Rostkowska ul Rogózieńska – 100 zł i bezimienna z ul. Majdańskiej – 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

3. Jest do nabycia tygodnik Niedziela. Oraz kalendarze rolnicze.

4. Zmarli w tym tygodniu: Jadwiga Ludwika Kawalec i Lilla Kościelska z  tomaszowa lub. Wieczny Odpoczynek.