Aktualności

Triduum Paschalne - z nauczania bł. Jana Pawła II2014-04-17

Jan Paweł II

Przeżywajmy z wiarą wielkie tajemnice naszego zbawienia

7 IV 2004 - Audiencja generalna w Wielką Środę

 

1. Chrystus Jezus «uniżył samego siebie, stając się posłusznym aż do (...) śmierci krzyżowej. Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył» (Flp 2, 8-9). Przed chwilą wysłuchaliśmy słów tego hymnu z Listu do Filipian. W sposób zwięzły i wymowny przedstawiają nam one tajemnicę męki i śmierci Jezusa, a jednocześnie zapowiadają chwałę Paschy zmartwychwstania. Wprowadzają nas zatem w medytację poświęconą Triduum paschalnemu, które rozpoczyna się jutro.

 

 

więcej

Misterium Męki Pańskiej news2014-04-16

W Niedzielę Palmową mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego uczestniczyli w Misterium Męki Pańskiej. To widowisko odbyło się przy Sanktuarium Zwiastowania Najświętszej Marii Panny. Młodzież z Ruchu Światło - Życie skupiona przy parafii wraz z aktorami Amatorskiego Zespołu Teatralnego i Studia Piosenki oraz pracownikami Tomaszowskiego Domu Kultury odtworzyła ostatnie godziny z życia Jezusa, począwszy od modlitwy w Ogrodzie Oliwnym po Jego śmierć i Zmartwychwstanie. Scenariusz widowiska został oparty na Ewangelii wg św. Łukasza. Pani reżyser Maria Kozyra tak zredagowała tekst, że wydarzenia sprzed ponad 2000 lat zostały przedstawione w sposób zrozumiały i bliski odbiorcom.

więcej

Zaproszenie na Procesję Palmową 2014-04-08

Serdecznie zapraszamy na Procesję palmową ulicami naszego miasta. Początek o godz. 14.00 przy kościele św. o. Pio w Tomaszowie Lubelskim. Procesja zostanie zakończona Mszą św. o godz. 15.00 w w naszym Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej.

więcej

Rachunek sumienia - referat2014-04-10

więcej